انواع تیزر تبلیغاتی

انواع تیزر تبلیغاتی

تو این روزها که همه ­ی ما به دنبال تبلیغات برای معرفی کسب و کار خود هستیم، قطعا آشنایی با انواع تیزر تبلیغاتی کمک بسیار بزرگی برای تصمیم­ گیری به ما می­کند. چه نوع تیزری بسازم که مخاطب رو بیشتر مجذوب کند؟ کدام نوع تیزر برای محصول و برند من مناسب­تر است؟ اگر برای شما هم این سوال­ها پیش آمده حتما تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سفارش سریع انواع تیزر تبلیغاتی
رزرو وقت مشاوره رایگان
0920-720-0-730

 

انواع تیزر تبلیغاتی

 

تیزر تبلیغاتی

تو این روزها که مردم وقت بیشتری رو با گوشی و تلویزیون و لپ­تاپ می­گذرانند استفاده از تیزر تبلیغاتی برای کسب و کار شما همانند یک سکوی پرتاب می­باشد تا بیشتر و بیشتر مردم با شما و خدماتتان آشنا شوند. حتما دیدید که وقتی چند نمونه تیزر مشاهده کردید و بعد کسی از شما بپرسد که خب این­ها چه فرقی با هم داشتند، شما متوجه تفاوت آنچنانی بین آنها نشده­ اید. اما ممکن است بعضی از آنها تاثیر فوق العاده­ای روی شما یا کاربران دیگر گذاشته­ باشند و شما رو به قول معروف قلاب­گیر کرده ­باشند. نکته دقیقا همینجاست. با دید یک کاربر عادی تفاوت چندانی بین تیزرهای تبلیغاتی وجود ندارد اما با دید تخصصی و حرفه ­ای متوجه اختلافاتی در قالب تیزر و محتوای تیزر خواهیم شد. با شناخت انواع تیزر تبلیغاتی و استفاده از تیزر متناسب و هم راستا با محصول و خدماتتان، یک قدم فراتر از رقبای خود بردارید. در این مقاله از مرکز توسعه برند رشد نو به بررسی انواع تیزر تبلیغاتی می­پردازیم و شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

 

بررسی انواع تیزر تبلیغاتی

هر کسی برای معرفی کسب و کارش نیازمند تبلیغ است. با ساخت یک تیزر تبلیغاتی معمولی یا مشابه تیزرهای رقبا هم جایگاه و اعتبار خود را بین مخاطبان از دست می­دهید و هم ممکن است تیزری که استفاده کردید اصلا متناسب با محصول شما نباشد. اما با آگاهی از انواع تیزر تبلیغاتی و کمی خلاقیت می­توانید ویدیویی اختصاصی برای کسب و کارتان بسازید.

 

انواع قالب­های تیزر تبلیغاتی

 • تیزر تبلیغاتی رئال

رئال در لغت به معنای واقعیت است و تیزر تبلیغاتی رئال یعنی یک از انواع تیزر تبلیغاتی از آنچه که در واقعیت وجود دارد و ما می­بینیم. در تمام قسمت­ های ویدیو از شخصیت­ های واقعی، محیط واقعی و محصولات واقعی استفاده می­شود. اغلب تبلیغات تلویزیونی از این دسته هستند. افرد مختلف بدون هیچ تغییر گرافیکی در محیط ­های واقعی مثل آشپزخانه ، پارک یا فروشگاه ­ها در حال تبلیغ محصولات واقعی مثل روغن، بسته آموزشی و ….. هستند. این روزها اکثر صاحبان کسب و کار به دنبال این گونه تبلیغات هستند چون علاوه بر اینکه باعث ارتباط قوی­تری با مخاطبان می­شود، شامل تمامی محدوده­ های سنی و تمامی موضاعات نیز می­شود.

 • تیزر تبلیغاتی انیمیشن

در این نوع از تیزر تبلیغاتی، با استفاده از نرم ­افزارهای مختلف کامپیوتری کاراکترها و المان­ها در قالب انیمیشن ساخته می­شوند. در ابتدا این تیزرها با هدف تاثیرگذاری بر کودکان و نوجوانان ارائه می­شدند اما اکنون با افزایش علم و دانش بشری تمام گروه­ های سنی را مورد لطف قرار داده­است. برای نمونه چی­توز با استفاده از کاراکتر و محیط انیمیشنی توجه تمام گروه­های سنی را به خود جلب کرده­است.

 • تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن

این تیزر با ترکیبی از دو نمونه­­ ی قبل، مخاطبانش را مورد هدف قرار می­دهد. در این نوع تیزر یا افراد واقعی در محیط انیمیشنی فعالیت می­کنند و یا کاراکترهای فرضی و طراحی شده در محیط واقعی قرار می­گیرند. به هرحال شما هم به دوربین و هم به نرم ­افزارهای گرافیکی احتیاج دارید. تبلیغات صباح یا محصولات تنو رو حتما مشاهده کرده­اید. امروزه این دسته از تیزرها با روند صعودی تولید می­شوند و نوجوانان و جوانان را بیشتر به سوی خود جذب کرده­است.

 • تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک

نمومه دیگر از تیزر تبلیغاتی، استفاده از دانش موشن گرافیک است. همزمان با پیشرفت کامپیوترها نرخ تولید این نوع از تیزرها نیز افزایش یافته است. اگر شما می­خواهید در اینترنت یا شبکه ­های اجتماعی نظر مخاطبانتان را جلب کنید، موشن گرافیک بهترین انتخاب برای شما می­باشد. در ابتدا بعد از سناریو نویسی و طراحی استوری برد تمام کاراکترهای طراحی شده توسط انیماتور متحرک می­شوند. سپس با صداگذاری جذابیت­ های بیشتری به این ویدیو اضافه خواهد شد. امروزه این نوع از تیزرهای تبلیغاتی نقش ویژه ­ای در تبلیغات دارند.

 

انواع تیزر تبلیغاتی

 

انواع محتوای تیزر تبلیغاتی

شاید برای شما این سوال پیش بیاید حالا که قالب مناسب برای تیزر را انتخاب کردیم، چه محتوایی را استفاده کنیم تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد. لازم است بدانید تعداد تیزر تبلیغاتی از لحاظ محتوایی بسیار زیاد می­باشد اما ما به بررسی مطرح­ترین آنها می­پردازیم. به نظر شما کاربردی­ترین تیزرها با چه هدفی محتوای خود را تولید می­کنند؟ در ادامه برای شناخت انواع تیزر تبلیغاتی به این سوال پاسخ خواهیم داد.

 • با هدف معرفی برند:

  چگونه از رقبا جلوتر باشیم؟ با ساخت این نوع تیزر هویت برندتان را نشان می­دهید و به آن اعتبار می­بخشید. نیازی نیست از محصولات و خدماتتان ویدیو بسازید. درواقع باید اهداف و ارزش­ های برندتان را روایت کنید. اینکه چه مواردی در برندتان خاص و منحصر بفرد است.

 • با هدف توضیح موضوعی:

  این تیزر جنبه­ ی آموزشی دارد. درست وقتی که تصمیم به توضیح مسئله­ ای دارید تا مخاطبان کاربرد محصول یا خدمات شما را متوجه شوند. مثلا آموزش ویژگی جدید نرم ­افزار یا آموزش استفاده از محصولات آرایشی.

 • با هدف نمایش محصول:

  اگر نمایش محصول هدف شماست باید سعی کنید جزئیات محصول را در مقابل چشمان مخاطبان نمایش دهید. حتما دقت کنید که مخاطبانتان در چه رده سنی هستند و در کدام شبکه اجتماعی قصد انتشار ویدیو را دارید تا مخاطب مزیت ­های محصول را بهتر درک کند.

 • با هدف بررسی سازمان:

  با نمایش امکانات داخلی سازمان و فعالیت کارمندان به مخاطبانتان، محبوبیت بیشتری در بین رقبا کسب کنید. حتما تیزر تبلیغاتی از محیط داخلی انبار دیجی­کالا، مجموعه ­های تفریحی و شرکت­ های خصوصی را مشاهده کردید که چقدر مورد استقبال قرار گرفتند.

 • با هدف وقوع رویداد:

  گاهی می­خواهید که یک رویداد مهم را که در زمان مشخصی برگزار می­شود را به مردم اطلاع رسانی کنید. این رویداد ممکن است عمومی باشد یا فقط مربوط به شما باشد و هدفتان اطلاع رسانی و حضور مخاطبان می­باشد. مانند اطلاع رسانی زمان بازدید نمایشگاه.

 • با هدف نظرسنجی:

تاثیرگذارترین مورد از انواع تیزر تبلیغاتی مربوط به نمایش نظریات مشتریان از محصول یا خدمات شما است. این نوع تیزر باعث افزایش اعتماد مخاطبان و اعتبار برند شما می­شود.

 

انواع تیزر تبلیغاتی

 

در چند سال گذشته استقبال مدیران از تیزرهای تبلیغاتی روند صعودی داشته­ است اما متاسفانه به علت عدم تجربه کافی بعضی از افراد، شاهد مشاهده­ ی ویدیوهای بی­ کیفیت هستیم که مخاطبان به دیدن آن­ها رغبتی ندارند. بنابراین هدف اصلی تیم رشد نو به حضور افراد حرفه­ ای و با تجربه برای ساخت تیزر تبلیغاتی می­باشد. حتی اگر در انتخاب نوع تیزر تبلیغاتی خود اطمینان کافی را ندارید، ما با مشاوره رایگان به شما کمک می­کنیم تا بهترین تیزر تبلیغاتی در مشهد را که متناسب با هدف اصلی­تان است را انتخاب کنید. تیم حرفه ­ای و مجرب رشد نو با تسلط کامل بر انواع تیزر تبلیغاتی بهترین و شایسته­ ترین تیزر متناسب با هدف و محصول و خدمتان شما را تولید می­کند و علاوه بر جذب مخاطبان به ارتقاء برندتان در میان رقبا کمک شایانی می­کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از اینکه در راه توسعه برند شما
در کنار شما باشیم خرسندیم.

دریافت مشاوره رایگان