موشن گرافیک
هنر جان بخشیدن به گرافیک

اگر شما قصد دارید برای محصول یا خدماتتان محتوایی هیجان انگیز و تاثیرگذار تولید کنید، با کمک موشن گرافیک می­توانید به تصاویر و کاراکترهای فرضی جان ببخشید و با ایجاد طرح­ های مبتکرانه و خلاقانه، ویدیویی با کیفیت بالا بسازید. شیوه­ ی تبلیغات کسب و کارتان را متحول کنید و پیشتاز در میان رقبا باشید و مخاطبین بیشتری جذب کنید.

مزایای موشن گرافیک

فرایند ساخت موشن گرافیک در رشدنو

ایده پردازی و نوشتن سناریو در موشن گرافیک

ایده پردازی و نوشتن سناریو

این مرحله مهم ترین بخش میباشد. قبل از هر کاری باید از خودتان بپرسید که هدف نهایی شما چیست و چه عکس العملی را از مخاطبانتان می­خواهید؟ بر اساس پاسخی که به این سوال می دهید، پیام اصلی که میخواهید به مخاطب منتقل کنید مشخص میشود و سناریو بر اساس آن نوشته میشود.

طراحی استوری برد

در این مرحله طراحان استوری برد دست به قلم می­شوند تا با توجه به موضوع و سناریو نوشته شده، کاراکترها و شخصیت ­ها و محلی که اجزا گرافیکی در هر سکانس قرار می­گیرند را طراحی کنند. این جایگذاری باید متناسب با هدف اصلی موضوع باشند تا در همان ثانیه ­های اول مفهوم را به مخاطب منتقل کند.

طراحی استوری برد در موشن گرافیک
ضبط نریشن توسط گوینده برای موشن گرافیک

ضبط نریشن توسط گوینده

برای جان بخشیدن به کاراکتر ها و یا توضیح مطالب و تشویق بیننده به دیدن ویدیو و برقراری ارتباط، شما نیاز به یک گوینده و یا به اصطلاح نریتور دارید. در انتخاب صدای گوینده باید دقت بالایی داشته باشید تا کاراکتر شما واقعی­ تر بنظر برسد و یا مفهوم محتوا شما به خوبی و با کیفیت بالا به بیننده منتقل شود.

طراحی کاراکترها و اجزای گرافیکی طرح

حالا نوبت به آن رسیده که تمام آنچه که بر روی کاغذ ترسیم کرده ­اید را وارد دنیای رایانه ­ای کنید و به آن رنگ و بوی واقعیت ببخشید. با انتخاب رنگ های متناسب با سبک کار، میزان شدت نور رنگ ­ها، بافت هر جسم و نمایش تمام جزئیات، می­تواند تاثیر فوق العاده­ای در جانبخشی به کاراکترها و انتقال مفهوم به مخاطب داشته باشد.

طراحی کاراکترها و اجزای گرافیکی طرح در موشن گرافیک
انیمیت و متحرک سازی در موشن گرافیک

انیمیت و محرک ­سازی

بعد از اینکه تمامی اجزا گرافیکی طراحی شدند نوبت به محرک سازی آنها میرسد. با کمک نرم افزارهای مختلف تمامی مراحل به هم متصل و با یکدیگر ترکیب می شوند. رعایت تمامی جزئیات حرکتی در این مرحله بسیار مهم است و سبک موشن گرافیک بعد از طراحی المان ها، به این بخش وابسته میباشد.

صداگذاری

آخرین مرحله­ صداگذاری است. یعنی صدای گویند، موسیقی متن و افکت­ های صدا که قبلا ضبط شده اند بر روی کاراکترهای محرک و اجزا گرافیکی قرار میگیرد و زیبایی بصری موشن گرافیک را چندین برابر میکند.

صداگذاری در موشن گرافیک

انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک
با استفاده از تصاویر گرافیکی مثل کاراکترها و اشکال بصورت متحرک که به همراه موسیقی و صدا گوینده مفهوم محتوا به نمایش گذاشته میشود.
اینفو موشن
با استفاده از المان های گرافیکی و حروف و اعداد جهت نمایش دادن محتوا و انتقال پیام متنی به همراه موزیک و صدا گوینده به نمایش گذاشته میشود.
رئال موشن
استفاده از تصاویر واقعی به همراه المان های گرافیکی محرک بطور مجزا و یا همزمان که در کنار همدیگر قرار میگیرند.

نمونه کارهای موشن گرافیک

مرکز توسعه برند رشدنو

سوالات متداول

چون تمامی فعالیت­ ها مانند صداگذاری، طراحی کاراکترها و اجزا گرافیکی و همچنین انیمیت المان ها برای هر ثانیه طراحی می­شوند پس هزینه­ ی پروژه بر اساس مدت ثانیه مورد نظر مشتری محاسبه می­شود. همچنین درخواست کاراکتر ویژه، افکت­ های اختصاصی، گوینده­ معروف بر روی قیمت نهایی تاثیرگذار است.

موشن گرافیک یکی از تاثیر گذارترین موارد در حوزه ویدیو مارکتینگ است و بخاطر انتقال اطلاعات زیاد در مدت زمان کم، می­توان در تمامی کسب و کارها از آن استفاده کرد. همچنین با توجه به شرح ساده و قابل درک مطالب پیچیده در مباحث آماری می تواند برای مخاطب جذاب باشد.

مدت زمان ساخت موشن گرافیک بستگی به درخواست شما و مدت ثانیه موشن و طراحی ­های اختصاصی دارد. ما در تیم موشن گرافیک مرکز توسعه برند رشد نو تمامی موارد را در مشاوره ­ی رایگان قبل از عقد قرارداد با شما مطرح می­کنیم و متناسب با شرایط مطرح شده توسط مشتری برای پروژه ­ها مدت زمان تحویلی تعیین می­کنیم.

برای ثبت سفارش ابتدا با شماره­ 730-0-720-0920 تماس بگیرید. ما در واحد ارتباط با مشتریان رشد نو بعد از شنیدن اهداف شما و گفتگو درباره­ ی داستان موشن گرافیک و نحوه ­ی همکاری و تایید قرارداد، به طراحی ایده­ ها و خلاقیت­ های مبتنی بر نیاز شما می پردازیم. با تایید ایده و سناریو توسط شما و رفع هرگونه اصلاحات نگارشی، شروع به طراحی شخصیت­ های داستان می­کنیم و در هر مرحله با تایید نظر شما به ادامه ­ی مراحل تولید می­پردازیم.

به زبان ساده به متحرک کردن تصاویر و صداگذاری بر روی آن موشن گرافیک می گویند. معمولا وکتورهای تصاویر دو بعدی انیمیشنی را به کمک نرم افزارهای گرافیکی حرکت می دهند و اغلب با صداگذاری (معمولا توسط گوینده) ترکیب می کنند. این کار باید بر اساس یک سناریو انجام بگیرد تا اثربخش بوده و مفاهیم را به خوبی انتقال دهد. فکر می کنید بهترین شرکت برای ساخت موشن گرافیک کدام است؟ برای اینکار به چند نفر نیروی متخصص نیز است؟ با مرکز توسعه برند رشد نو همراه باشید.

سفارش سریع موشن گرافیک
رزرو وقت مشاوره رایگان
0920-720-0-730

برای اینکه با موشن گرافیک آشنا شوید بهتر است اول بدانیم که چند سالی است که به عنوان یک روش جدید و محبوب برای تبلیغات و سرگرمی وارد دنیای دیجیتال شده است. البته سابقه پیدایش این حرفه به اواخر سال 1940 بر می گردد اما اخیرا به خاطر ساخت نرم افزارها و سیستم های کامپیوتری قدرتمند و حرفه و مولتی مدیا، موشن گرافیک هم با چهره جدید و جذاب تری رخ نمایی می کند.

موشن گرافیک

چرا موشن گرافیک؟

به چند دلیل برای اهدافی مثل تبلیغات ضروری است و به همه پیشنهاد می شود. اگر شما صاحت کسب و کاری هستید و می خواهید آن را به دیگران معرفی کنید؛ اگر می خواهید یک روش برای تبلیغ انتخاب کنید که اثرگذاری زیادی بر روی مخاطب داشته باشد، اگر می خواهید به روز باشد، ما به شما موشن گرافیک را پیشنهاد می کنیم.

می دانیم که راه های زیادی برای انجام تبلیغات وجود دارد. تبلیغات بنری و بیلبورد، تبلیغات روزنامه ای و تراکت، تیزرهای تبلیغاتی، عکاسی و … اما همه اینها به شدت رو به تکراری شدن می روند و چشم و گوش مخاطبان را پر کرده اند.

یک کسب و کار موفق همیشه راه های جدید، جذاب و مناسب را برای معرفی و تبلیغ خود استفاده می کند. اگر می بینید مردم بیشتر در شبکه های اجتماعی خود را سرگرم می کنند، اگر می بینید مخاطبان شما با دیدن شعارهای تبلیغاتی شما صفحه را می بندند یا آن را سریع رد می کنند، اگر می بینید که مخاطبان شما از دیدن ویدئوها، تیزرها و تصاویر فان  لذت می برند، همه این ها به شما می گوید که چگونه باید خود را به دیگران معرفی کنید و چگونه باید محصولات و خدمات خود را و در واقع چگونه برند خود را به نمایش بگذارید تا مردم از دیدن آن خسته نشوند.

مزایای موشن گرافیک

 • به سرعت تاثیر می گذارند
 • پیام و مفاهیم را به سرعت منتقل می کند.
 • هزینه کمتری نسبت به ویدئوهای رئال دارد
 • جذاب و جدید و محبوب است.
 • برای همه سلیقه های مناسب است.
 • قابل نمایش در بسترهای مختلف است

انواع موشن گرافیک

 • موشن گرافیک
 • ویدئو موشن
 • استاپ موشن
 • اینفو موشن

به رایج ترین نوع که با متحرک سازی شخصیت ها، تصاویر و وکتورها ساخته می شود و برای چاشنی بیشتر با صداگذاری همراه می شود، موشن گرافیک می گویند. این روش یکی از جذاب ترین و موثرترین روشهای انتقال پیام به مخاطب است.

نوع دوم با تصاویر و ویدئوهای رئال همراه است. در ویدئو موشن ها بخشی از فیلم که نمی توان به صورت واقعی فیلم برداری کرد را با گرافیک و بخش هایی که می توان فیلم برداری کرد را به صورت رئال اجرا می می کنند.

نوع سوم تلفیقی از عکاسی تبلیغاتی و موشن است. تصاویری از اشیا واقعی با دوربین عکاسی ثبت می شود، این عکس ها با نرم افزارهای گرافیکی و انیمیشینی متحرک سازی می شوند  استاپ موشن به وجود می آید.

اما اینفوموشن ها ترکیبی از اینفوگرافیک و متحرک سازی هستند که در آن ابتدا اینفوگرافیک را رسم کرده و بعد حرکت ها را وارد آن می کنند.

موشن گرافیک

برای ساخت موشن گرافیک در مشهد چه باید کرد؟

موشن گرافیک ها برای اثرگذار بودن نیاز به فکر و ایده دارند. قبل از هرکاری برای ساخت موشن گرافیک در مشهد باید به خوبی در مورد هدف و انگیزه ساخت آن فکر کنید. اینکه قرار است چه کسانی آن را ببینید، شما می خواهید چه پیام و یا مفاهیمی را به آنها انتقال دهید، برای به نمایش گذاشتن آن از چه بسترهایی استفاد می کنید و اطلاعات کاملی در مورد موضوعی که می خواهید برای آن تولید کنید. همه این موضوعات را باید به خوبی بشناسید و در مورد آن فکر کنید. مستنداتی تهیه کرده و روی کاغذ رسم کنید تا بتوانیم بهترین موشن گرافیک در مشهد را تهیه کنیم.

 • سناریو بچینید که می خواهید چه کار کنید.
 • حالا باید اجزای مختلف را طراحی و آماده کنید. طراحی کاراکترها، تصاویر، لوکیشن ها و ..
 • از نرم افزارهایی که برای اینکار مناسب است استفاده می کنید و به کاراکتر ها، تصاویر و اجزا حرکت می دهید.
 • بهتر است که از صداگذاری استفاده کنید تا مخاطب را به خوبی جذب کنید.

فراموش نکنید که پشت کاری که انجام می دهید، فکر و ایده های خوبی باشد. اگر شما از بهترین و حرفه ای ترین امکانات و افراد برای ساخت موشن گرافیک در مشهد استفاده کنید ولی در مورد آن خوب فکر نکرده و ایده خوبی نداشته باشید، تمام هزینه ها را هدر داده اید.

برای ساخت موشن گرافیک به چه چیزایی نیاز دارید؟

اگر می خواهید حرفه ای کار کنید، یک تیم قوی نیاز دارید.دوربین عکاسی و فیلملبرداری، میکروفون، استودیو و پرده سبز، سیستم کامپیوتری قدرتمند و نرم افزارهای حرفه ای طراحی و گرافیکی سیستم های نورپردازی و طراحی صحنه، بخشی از نیازهای شما هستند.

اما نیاز نیست برای ساخت یک موشن گرافیک در مشهد یک یا دو دقیقه ای تمام این امکانات را داشته باشید.  تهیه این امکانات به هزینه بالایی نیاز دارد که برای همه توجیه ندارد. ما به شما راه بهتری را پیشنهاد می کنیم.

مرکز توسعه برند رشد نو با به همراه داشتن تیم خبره ای از متخصصین رشته های مختلف همچون فیلمبرداری، عکاسی تبلیغاتی و صنعتی، طراحی و تولید ، کارگردان، تدوین گر و .. همچنین دارای استودیو مجهز و امکانات کامل، صفر تا صد کارهای تبلیغاتی شما را انجام می دهد.

تنها با یک تماس با مرکز توسعه برند رشد نو می توانید با بهترین سازندگان موشن گرافیک در مشهد ارتباط بگیرید.

از اینکه در راه توسعه برند شما
در کنار شما باشیم خرسندیم.

دریافت مشاوره رایگان